Home Podyplomowe Studia Edytorstwa
Podyplomowe Studia Edytorstwa

Informacje o studiach edytorskich

Szanowni Państwo!

Studia trwają trzy semestry, malady a zajęcia odbywają się w trybie zjazdów sobotnio-niedzielnych; zazwyczaj dwa razy w miesiącu. (Można na czas zjazdu wykupić nocleg w akademiku uniwersyteckim). Zajęcia mogą rozpocząć się od początku nowego semsestru (letniego lub zimowego) danego roku akademickiego.

Nabór na studia ma charakter ciągły, buy zatem zgłoszenia można składać w dowolnym terminie. Warunkiem rozpoczęcia nauki jest skompletowanie grupy, liczącej nie mniej niż 18 osób, ale nie więcej niż 24 osoby. (To optymalna liczba studentów ze względu na ilość stanowisk w pracowni komputerowej ZNPiE). W przypadku znacząco mniejszej liczby zgłoszeń studia nie rozpoczną się, a nabór zostanie powtórzony w najbliższym semestrze. Informacja o skompletowaniu grupy i planie zajęć zostanie przekazana Państwu co najmniej dwa tygodnie przed pierwszym zjazdem.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Kandydaci ? przynajmniej w chwili rozpoczęcia zajęć ? powinni posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać podanie (formularz można wypełnić online) oraz kserokopię dyplomu. Dodatkowo prosimy o przesłanie, pocztą elektroniczną lub tradycyjną, krótkiej informacji nt. aktualnego miejsca pracy (bądź nauki). Dokumenty papierowe można przynieść osobiście lub nadsyłać listownie na adres:

Podyplomowe Studia Edytorstwa
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Collegium Maius pok. 49
ul. Aleksandra Fredry 10
61?701 Poznań

KOSZT studiów wynosi 5040 zł, przy czym odpłatność za poszczególne semestry jest zróżnicowana i za pierwszy wynosi 1800 zł (płatne w całości, najpóźniej w ciągu tygodnia od otrzymania informacji o zakwalifikowaniu na studia), za drugi ? 1720 zł, a za trzeci ? 1520 zł.

Dodatkowych wyjaśnień udzielą:

• mgr Tatiana Lisiak od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem tel. 618294694; kontakt za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • dr hab. Bogdan Hojdis w czasie roku akademickiego we środy od godziny 13.00 do 14.30 pod numerem 618294540 lub 618294541, natomiast w czasie przerw międzysemestralnych i między dyżurami pod numerem telefonu komórkowego 601775861; kontakt za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik Podyplomowych Studiów Edytorstwa

dr hab. Bogdan Hojdis

INFORMACJE OGÓLNE

Podyplomowe Studia Edytorstwa, organizowane przez Zakład Nauk Pomocniczych i Edytorstwa Instytutu Filologii Polskiej UAM, mają charakter studiów zawodowych. Najwięcej uwagi poświęcamy zajęciom praktycznym (laboratoryjnym bądź warsztatowym).
Nasze studia stanowią zatem ofertę podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych, skierowaną do absolwentów wyższych uczelni, którzy chcieliby przygotować się do pracy na stanowiskach redaktorskich oraz operatorów Desktop Publishing w wydawnictwach i redakcjach czasopism. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć mogą również być wykorzystane w ramach własnych przedsięwzięć gospodarczych o profilu wydawniczym, usług redakcyjnych lub prepress.
Zajęcia prowadzą zarówno nauczyciele akademiccy, jak i praktycy ? pracownicy poznańskich wydawnictw oraz edytorzy tekstów literackich.

PROGRAM STUDIÓW (w formacie html)

Zmieniony: poniedziałek, 18 stycznia 2016 15:56