Home Plany zajęć studiów podyplomowych

Plany zajęć

1. Plan podyplomowych studiów edytorstwa na rok akademicki 2015/2016

Obsada zajęć:

• wstęp do edytorstwa, dr hab. Bogdan Hojdis (20 godz. w I sem.)
  • redakcja techniczna, mgr Marlena Roszkiewicz i mgr Joanna Gaca-Wyczółkowska (30 godz. w I sem.)
  • skład komputerowy wydawnictw, dr hab. Bogdan Hojdis (20 godz. w I sem., 30 godz. w II sem., 30 godz. w III sem.)
  • publikacje elektroniczne, mgr Adam Cankudis (20 godz. w II, 20 godz. w III sem.)
  • grafika komputerowa, mgr Robert Hoffmann (20 godz. w II sem.), mgr Tomasz Kandziora (20 godz. w III sem.)
  • kultura języka polskiego, prof. Anna Piotrowicz (20 godz. w II sem.)
  • tekstologia, prof. Wiesław Wydra (20 godz. w II sem.)
  • prawo w praktyce wydawniczej, mgr Paweł Zgliński (20 godz. w I sem.)
  • sztuka książki, dr hab. Katarzyna Krzak Weiss (10 godz. w II sem.)
  • marketing i ekonomia wydawnicza, mgr Krzysztof Baran (20 godz. w I sem.)
  • adiustacja, mgr Karolina Hamling (20 godz. w III sem.)
  • wykład monograficzny ze sztuki książki i słowa (10 godz. w III sem.)
  • seminarium dyplomowe.

UWAGA: Proszę przed kolejnymi zjazdami sprawdzać plan na stronie Zakładu Nauk Pomocniczych i Edytorstwa, ponieważ tam na bieżąco będą zamieszczane wszelkie korekty, dotyczące poszczególnych zajęć.

2. Plan podyplomowych studiów bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na rok akademicki 2015/2016

• semestry I i II – brak naboru (dokument w formacie doc)
  • semestr III – brak naboru (dokument w formacie doc)

Obsada zajęć:

• bibliografia, dr hab. Katarzyna Krzak Weiss (10 godz. w I sem.)
  • bibliotekarstwo praktyczne – gromadzenie, dr hab. Artur Jazdon (24 godz. w I sem.)
  • bibliotekarstwo praktyczne – opracowanie, mgr Małgorzata Praczyk-Jędrzejczak (24 godz. w II sem.)
  • bibliotekarstwo praktyczne – ochrona i przechowywanie, mgr Andrzej Nowakowski (6 godz. w II sem.)
  • bibliotekarstwo praktyczne – udostępnienia, mgr Karolina Zgodzińska (26 godz. w III sem.)
  • bibliotekarstwo praktyczne – UKD, mgr Hanna Wieland (10 godz. w I sem.)
  • czytelnictwo i animacja kultury, dr Aldona Chachlikowska (20 godz. w II sem., 10 godz. w III sem.)
  • internet w bibliotece, dr hab. Katarzyna Krzak Weiss (10 godz. w III sem)
  • literatura dla dzieci i młodzieży, dr Dorota Mrozek (20 godz. w III sem)
  • organizacja i zarządzanie biblioteką, dr hab. Artur Jazdon (10 godz. w III sem.)
  • wstęp do nauki o bibliotece, dr hab. Artur Jazdon (10 godz. w I sem.)
  • technologie informacyjne, dr hab. Katarzyna Krzak Weiss (20 godz. w I sem.), mgr Adam Cankudis (20 godz. w II sem.)
  • problematyka współczesnej literatury i filmu, prof. Jacek Wachowski (60 godz. w I i II sem.)
  • historia książki i księgozbiorów, prof. Wiesław Wydra (20 godz. w I sem.)
  • rynek książki, mgr Krzysztof Baran (10 godz. w I sem.)
  • sztuka książki, dr hab. Katarzyna Krzak Weiss (10 godz. w II sem.)
  • systemy komputerowe w bibliotekach polskich, prof. Mirosław Górny (10 godz. w I sem.)
  • zbiory specjalne, dr Rafał Wójcik (10 godz. w II sem.)

Zmieniony: czwartek, 13 października 2016 10:41